Csapadékvíz elvezető csatornák

Csapadékvíz elvezető csatornák

Csapadékvíz elvezető csatornák

 

A csapadékvíz elvezető csatornák általában függőlegesen vezetik el a vizet a tetőbeömlőkből és az ereszcsatornákból. Az épületben való elhelyezésük alapján belső, az épület belsejében vezetett csatornákról, és külső, az épületen kívül ( általában a homlokzathoz erősítve ) vezetett csatornákról beszélünk. A csapadékvíz-elvezető csatornákba nem szabad szennyvizet vezetni a berendezési tárgyakból.

A belső elvezető csatornák általában lapos tetejű épületeknél alkalmazható, ahol a vizet tetőbeömlőkkel vezetik el. Ezeket a vezetékeket ( a szennyvíz gyűjtőcsatornáihoz hasonlóan ) szerelőaknákban, a falba készített vájatokban, és más hasonló helyeken vezetik. Ahhoz, hogy elkerüljék a vezetékzajt ( lakók érdekében ) nem vezetik át lakószobán keresztül. A lakóépületekben ezeket a csatornákat általában a lépcsőházakban helyezik el. Ha meg kell törni a vezeték vonalát, akkor azt az ejtővezetékhez hasonlóan végzik. ( általában nincs szükség a csövek névleges átmérőjének növelésére ) A fekvő részt az alapvezeték méretezéséhez hasonlóan végzik. A legfelső szinten a vezetékeket ajánlott hőszigeteléssel ellátni, hogy ne keletkezzen hőhíd amely kivezethetné a hőt a lakott térből. A tetőbeömlőt mindig a tető szigetelésének megfelelően kell kialakítani.

 

A nagyobb tetőkön összegyűlt vizet jobb két csatornán elvezetni, vagy legalább két beömlőn át, amelyek egy csatornába torkollnak. Így megelőzhető eltömődés esetén az összegyűlt víz eltávozása. A legalsó szinteken, a csatorna vezetésének megtörésénél tisztítóidomot helyeznek el, az ejtővezetékhez hasonlóan. Ezeket a talajszint felett legalább 1 m-rel kell elhelyezni.

A belső elvezető csatornák anyagai a szennyvíz ejtővezetékéhez hasonlóan polietilén, PVC, vagy más zajcsökkentő szigeteléssel ellátott műanyag. A külső csapadékvíz-elvezető csatornák általában sátortetős házaknál használják, az ereszcsatornában összegyűlt vizet vezetik el az alapvezetékbe (hordalékfogóval ellátott).

A belső csatornahálózathoz tartozó része általában csak egy rövid, földben vezetett cső, de föld felett legalább 1,5 m-es, úgynevezett állványcsőhöz csatlakozik a vezeték. A csapadékvíz-elvezető csatornák felső része a bádogos munka részét képezi. A csapadékvíz-elvezető csatorna földben vezetett részét általában ugyanolyan anyagból készítik, mint az alapvezetéket. A külső csapadékvíz-elvezető csatornák elhelyezését a tető alakja és az ereszcsatorna esése alapján válasszák meg. Két csatorna közötti távolság egy ereszcsatorna esetében nem lehet több 30 m-nél. A külső csatornákat általában az ereszcsatorna végén, sarokban, vagy a homlokzat beugrójában helyezik el.

A hagyományos vízelvezetés mellett, amikor a csapadékvíz csak a csatorna keresztmetszetének egy részét tölti ki, létezik egy másik módszer is. Ez megszívással működik, vagyis a vezetékek teljes keresztmetszetét kihasználja, így vékonyabb csöveket lehet használni. Ezt a rendszert általában nagy csarnokok esetében használják a tetőn felgyülemlett víz elvezetésére.

Csapadékvíz elvezető csatornák

Csapadékvíz elvezető csatornák

 

Duguláselhárítás Budapesten

Duguláselhárítás Pest Megyében

Duguláselhárítás Olcsón

Duguláselhárítás Fix Áron

Duguláselhárítás Folyóméter Díj Nélkül

Duguláselhárítás Alapdíj Nélkül

 

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.